Центр раннього інтелектуально-естетичного розвитку

Дитячий психолог

         Дитячий психолог Центру раннього інтелектуально-естетичного розвитку "Світлинка" проводить індивідуальні заняття з урахуванням вікових та психологічних особливостей Вашої дитини.

         Неважко помітити, що діти майже ніколи не звертаються по допомогу самі, зазвичай у зв'язку з їх проблемами звертаються за консультацією до психолога дорослі. Тому обов’язковим є залучення батьків до консультації. Жодний дитячий психолог не може покласти на дитину відповідальність за вирішення існуючих у неї проблем, оскільки мислення і самосвідомість в дитячому віці ще недостатньо розвинені. Будь-які істотні зміни в житті дитини майже повністю залежать від дорослих.

         Дитина рідко схильна сама розповідати про свої проблеми незнайомому дорослому, а крім того, дитині важко визначити самостійно, що саме є джерелом її бід. Тому потрібна перша консультація дитячого психолога, яка допоможе визначити перші кроки у вирішенні проблеми. У процесі консультування обов'язково проводиться тестування дитини, після якого дитячий психолог може оцінити психологічний стан дитини, визначити ступінь розладу та надати необхідні рекомендації. Варто пам'ятати, що тільки у випадку своєчасного звернення дитячий психолог зможе вирішити або попередити виникнення проблем.

        Проаналізувати те, що відбувається в житті дитини зараз, закласти фундамент успіху в майбутньому, допоможе дитячий психолог, консультація якого - неоціненна допомога родині. Це гарантує гармонійний розвиток вашої дитини і сприяє збереженню контакту і добрих відносин у вашій родині на все життя.

        Основні напрямки роботи дитячого психолога:

  •  Налагодження батьківсько-дитячих стосунків;
  •  Адаптація до нового коллективу, пошук друзів у новому колективі;
  •  Готовність дитини до навчання в школі;
  •  Вирішення поведінкових проблем дитини;
  •  Ревнощі (у сім’ї з’явилася менша дитина), опозиційна поведінка;
  •  Дитяча тривожність, невпевненість;
  •  Способи і методи розвитку у дитини уваги, пам’яті, мислення;
  •  Ознайомлення батьків із особливостями дітей різного віку;
  •  Виховання у дітей контролю над емоціями.   

       Враховуючи те, що робота психолога з дітьми вимагає спеціального підходу та відрізняється від роботи з дорослими, наш психолог використовує такі методи роботи:

- Арт-терапія,
- Казкотерапія,
- Ігротерапія,
- Сюжетно-рольові ігри,
- Пісочна терапія.

       Дитячий психолог. Як краще підготуватися до візиту?

       Для батьків:

       Ви можете скласти перелік питань, які Вас турбують. Звичайно спеціаліст проведе свою діагностику, але Ви значно йому допоможете, якщо скажете, на що звернути увагу.

      Поміркуйте над тим, як давно у дитини ця проблема? Як вона зазвичай проявляється? Що Ви вже робили, щоб це вирішити?

    Для дитини:

     Скажіть, що Ви плануєте візит до дитячого психолога. Не варто придумувати будь-які інші варіанти без вагомих причин. Поясніть, що це дядя або тьотя, які допомагають діткам вирішити їх проблеми. Скажіть дитині, що там вона зможе погратися, порозмовляти. Не лякайте і не погрожуйте сердитим лікарем – це ускладнить подальшу роботу з дитиною.

P.S.  Нещодавно  вийшли книги нашого психолога Катерини Віталїївни Прокопчук " 7 помилок , які допускають батьки у вихованні дітей",  "З досвіду виховання в колективі дітей з діагнозом аутист"